V roce 1908 došlo za dosud stále nevyjasněných okolností k pokusu, kterým měl Nikola Tesla demonstrovat svoji schopnost soustředit mohutný proud energie a odeslat jej na vzdálené místo. Ve stejném roce došlo k takzvanému Tunguzskému incidentu, kdy bylo v sibiřské tajze zdevastováno neuvěřitelných 2000 kilometrů čtverečných země. Badatelé z celého světa se předhánějí a nabízejí rozličná vysvětlení. Jedním z nich je i spojení s Teslovou genialitou.
Tunguská katastrofa
Tunguská událost či tunguská katastrofa (též psáno s přídavným jménem tunguzská) byl mimořádně silný výbuch, ke kterému došlo 30. června 1908 v prostoru centrální Sibiře, v dnešním Krasnojarském kraji. Výbuch je připisován výbuchu přiletivšího kosmického tělesa ve výšce asi 5 až 10 km nad zemským povrchem. Exploze byla natolik silná, že v oblasti přibližně 2000 km² vyvrátila a přelámala kolem 60 milionů stromů a zvuk výbuchu byl slyšitelný do vzdálenosti 1000 km. V oblasti exploze nebyl nikdy nalezen žádný odpovídající meteorit. Přesto se pro vybuchnuvší těleso někdy používá název tunguský meteorit.
Nikola Tesla a jeho vynálezy – video dokument
Dokument v češtině o vynálezech N. Tesly. Člověk, který dal světu desítky patentů, střídavý proud, indukční motor, dálkové ovládání i další vynálezy. Vizionář, kterého nepochopili? Skvělý video dokument nejen o válce peněz, diskretacích i soupeření s Edisonem.
Projekt Haarp
High Frequency Active Auroral Research Program (HAARP česky Vysokofrekvenční aktivní aurorální výzkum) je výzkumný projekt chování ionosféry a procesů v ní probíhajících včetně polárních září (odtud z názvu aurorální).